logo-kraje

Dopravní portál

Olomouckého kraje

Dopravní portál

olomouckého kraje

Správa krajských komunikací

Správa státních komunikací

Dopravní agenda krajského úřadu

Veřejná doprava objednávaná krajem

Téměř devět kilometrů opravené silnice mohou využívat řidiči u obcí Kozlov a Potštát. Rekonstrukce vozovky tam probíhala od loňského roku. Nekvalitní povrch původní vozovky firma recyklovala a použila na podloží nové silnice. Komunikace nově nabídne pohodlnější a bezpečnější jízdu, zároveň vydrží i namáhání od těžké nákladní dopravy.

Úvodní část stavebních prací se uskutečnila loni od července do září, na letošek zbyly další tři etapy. Celkově dělníci pracovali 176 dnů.

„Kromě nového podloží a povrchu cesty se opravily a doplnily také silniční propustky, což umožní rychlejší odvod vody ze silnice. Nová jsou i svodidla a dopravní značky,“ přiblížil rozsah opravy Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Podle hejtmana Josefa Suchánka jsou rekonstrukce silnic nižších tříd je pro vedení kraje prioritou. „Právě tyto komunikace jsou totiž často v havarijním stavu. A nejde jenom o pohodlnou jízdu, ale také o bezpečnost řidičů,“ říká Josef Suchánek.

Práce přišly na zhruba 89 miliónů korun. Olomouckému kraji se podařilo získat na většinu nákladů dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.